Akce a výlety

Baletní představení Louskáček

23.01.2020 07:53
Dne 15. 1. jsme se zúčastnili baletního představení Louskáček v Moravském divadle. Vyšla na nás hned první řada, i proto to byl pro nás skvělý zážitek, kdy dokonce i ti nejmenší vydrželi až do finále sledovat děj a krásu baletu.

Návštěva svíčkárny Rodas

25.10.2018 09:20
V úterý 23. října jely starší děti mateřské školy společně s I. třídou ZŠ do svíčkárny v Olomouci. Tento výlet předčil naše očekávání! U budovy svíčkárny nás mile překvapil dvorek s hospodářskými zvířaty (slepice, prasátka, ovce a kozy) a klec s barevnými papoušky. Uvnitř svíčkárny už čekalo krásně voňavé a příjemné prostředí. Za doprovodu prupovídek dvou krásných papoušků ara, kteří měli volný...

Sázení lípy republiky

18.10.2018 09:04
V pondělí 15. 10. jsme v rámci oslav 100. výročí založení Československa slavnostně zasadili do školní zahrady lípu republiky.    Slovanská lípa Josef Václav Sládek Na slovanské lípě roste mnoho snětí,  a my jedné matky  slovanské jsme děti. Mnohá větev suchá,  mnohá nalomená,  ale lípa stojí  vzdorná, neskloněná.  I ať vichr duje, blesk se do ní...

Úprava školní zahrady

18.10.2018 08:03
V týdnu od 8. do 12. 10. jsme v rámci celorepublikového dobrovolnického projektu "72 hodin" provedli první úpravu pozemku za školou. Na zahradě vznikla krásná bylinková spirála, kout pro trvalky, tři záhony určené žákům školy pro pěstování zeleniny, zasadili jsme tři stromky rakytníku, několik keřů borůvek a jeden ostružiník. Dále jsme připravili prostor pro živý plot, který zakryje pohled na...

Výlet dětí z MŠ do zoologické zahrady

29.09.2018 20:25
Ve středu 27. června 2018 jsme s dětmi vyrazili na školní výlet, který byl krásným zakončením školního roku. Odjížděli jsme v 8:15 směr ZOO Svatý Kopeček. Ve stanovenou dobu u školky čekal červený hasičský autobus. Už jen tohle bylo pro děti velikým zážitkem – jízda hasičským autobusem – vau! :-)   Přijeli jsme do ZOO, právě otevírali a děti plní očekávání netrpělivě procházely...

Výlet na Sluňákov

29.09.2018 20:22
V pondělí 30. dubna jsem s dětmi v rámci výletu se školní družinou navštívila Sluňákov. Nejlépe poslání tohoto místa popsal ředitel Sluňákova Michal Bartoš: „Sluňákov nabízí prožitky a poznání, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i k sobě samému.“   Po příjezdu na místo jsme si vypůjčily pomůcky a vydali se prohlížet areál přírodní galerie....