MATEŘSKÁ ŠKOLA

Mateřská škola je v naší obci od roku 1964, kdy byla dne 27. 9. slavnostně otevřena, v dnešní době je jednotřídní a má kapacitu 30 dětí.

Budova mateřské školy se nachází mezi budovami obecního úřadu a základní školy, ve středu obce.

Mateřskou školu tvoří šatna, sociální zázemí, kabinet učitelek, herna, tělocvična, jídelna, sklad nářadí a vybavení. V šatně mají děti každé své místo označeno symboly (autíčko, mašinka, lodička, květina, čtyřlístek apod.), kde si ukládají své oblečení. Herna slouží ke hraní dětí, je v ní spousta hraček, které napomáhají dětem rozvíjet logické myšlení, zručnost, fantazii apod. (hry, stavebnice, panenky, herní sety, hudební nástroje). V této herně jsou také stoly a židličky uzpůsobené výšce dětí, u kterých si děti hrají, malují, modelují.  V tělocvičně děti cvičí pod vedením našich učitelek, zpívají a v této místnosti po obědě spávají. V jídelně jsou dětem vydávány obědy - děti se učí slušnému a správnému stolování. Obědy i svačinky vydává provozní pracovnice z kuchyně (výdejny), která splňuje veškeré hygienické požadavky.

Když to počasí dovoluje, chodí děti v mateřské škole každý den na procházky, při kterých se seznamují s okolím vesnice a přírodou. Navštěvují také místní hřiště, kde se nachází houpačky, skluzavka, lezecké stěny apod. V odpoledních hodinách je dětem k dispozici zahrada za budovou školy, kde je zabudováno mnoho herních sportovních prvků pro děti, mají k dispozici houpačky, pískoviště, lavičky a zahradní domek, ve kterém  jsou uloženy venkovní hračky.

V současné době mateřská škola úzce spolupracuje se základní školou a dalo by se říci, že si vychovává své budoucí žáky do této školy.

Pracovníci mateřské školy:

Bc. Alena Houšková - vedoucí učitelka

Tereza Studená - učitelka

Michaela Bernhauerová - asistentka pedagoga

Iveta Ševčíková - provozní pracovnice ve výdejně, školnice

Provozní doba: od 7:00 do 15:30 hodin

Telefon do MŠ: 739 671 123

E-mail: chystáme

Dokumenty mateřské školy:

Provozní řád MŠ: Provozni_rad_materske_skoly.pdf

Několik fotek ze školky ...