Sázení lípy republiky

18.10.2018 09:04
V pondělí 15. 10. jsme v rámci oslav 100. výročí založení Československa slavnostně zasadili do školní zahrady lípu republiky. 

 

Slovanská lípa

Josef Václav Sládek

Na slovanské lípě
roste mnoho snětí, 
a my jedné matky 
slovanské jsme děti.

Mnohá větev suchá, 
mnohá nalomená, 
ale lípa stojí 
vzdorná, neskloněná. 

I ať vichr duje,
blesk se do ní pustí, 
ona bude státi, 
ona bude růsti. 

Vzdor na vzdory světu, 
na radosť svým dětem, 
krásná, silná, velká, 
obalená květem!

 

Zpět

Fotogalerie: Sázení lípy republiky

/album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/bez-nazvu-jpg/ /album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/img-5757-jpg/ /album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/img-5771-jpg/ /album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/img-5774-jpg/ /album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/img-5782-jpg/ /album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/img-5788-jpg/ /album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/img-5789-jpg/ /album/fotogalerie-sazeni-lipy-republiky/img-5790-jpg/