Úprava školní zahrady v říjnu

22.09.2018 19:16

V týdnu od pondělí 8. října do pátku 12. října bude probíhat úprava nevyužitého pozemku za budovou školy s cílem vytvořit zde příjemný a lépe využitelný prostor pro děti. Osázíme pozemek novými stromy a keři, postavíme bylinkovou spirálu a vyvýšené záhony. Na jaře budou práce pokračovat úpravou doskočiště, vytvoření posezení pro děti, vybudováním nových herních a environmentálních prvků, osazováním trvalek.

Nově zvelebený prostor bude přístupný všem dětem v obci. Proto prosíme, aby nám s prací na zahradě přišel pomoci kdokoli, kdo má chuť udělat něco prospěšného pro své okolí. Staňte se dobrovolníky a přijďte nám pomoci! Začínat budeme vždy v 15.00 a končit v 18.00 hodin. Vlastní nářadí vítáno... :-) Pokud chcete a můžete, přineste odkopnuté trvalky a bylinky z Vaší zahrádky. 

Tuto akci jsme zapsali do celorepublikového projektu dobrovolnických aktivit www.72hodin.cz, který je stanoven na 11. - 14. říjen 2018. 

Naše podzimní úsilí zakončíme v pondělí 15.10. malou oslavou 100. výročí založení Československé republiky zasazením lípy do zahrady a následnou drakiádou.

 

Pozvánka (leták): uprava_zahrady_2018.pdf (131903)

 

Zpět